יום ג', ל’ באב תשע”ז
דף הבית דבר המנהלת חזון בית הספר רישום לביה"ס חדר מורים
n14

צפייה חופשית לילדי החמ"ד

"מספרים על מלך אחד שערך משתה לבני עירו, הוא הגיש מטעמים ושתייה לרוב ולא החסיר דבר בסעודתו, ובסיום המשתה אף נתן לכל משתתף במתנה כבש כדי שייקח אותו לביתו
קרא עוד...
מוכנות לכיתה א' היא שלב בהתפתחות הילד, בו הוא בשל לעבור מפעילות שהיא ברובה משחקית, לפעילות של למידה מוסדרת ומושכלת.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
"הדואג לימים זורע חיטים,הדואג לשנים נוטע עצים,הדואג לדורות מחנך אנשים." יאנוש קורצ'אק
קרא עוד...
היום התקיים יום הערכות לצוות החינוכי מוצלח ומעניין. לפניכם רשימת אנשי הצוות החינוכי:
קרא עוד...
כי תצא למלחמה על אויבך ונתנו ה' אלוקיך בידך ושבית שביו" (דברים כ"א, י)
קרא עוד...
ערך החודש- אמונה. האמונה בקב"ה היא המעוררת את האמונה של האדם בעצמו וביכולותיו. בכל בוקר אנו אומרים "מודה אני לפניך מלך חי וקיים שהחזרת בי נשמתי בחמלה רבה אמונתך"
קרא עוד...
"אתם ניצבים היום כולכם לפני ה' אלוקיכם… לעוברך בברית ה' אלוקיך ובאלתו אשר ה' אלוקיך כורת עימך היום". ומופיע בספרים הקדושים שכל מקום שכתוב 'היום' הכוונה היא ליום ראש השנה, "היום הרת עולם". וכפי שאנו גם מכירים את התפילה הנאמרת בסוף חזרת הש"ץ של מוסף
קרא עוד...
מצגת
קרא עוד...
כוחה של תפילה.
קרא עוד...
מדוע מכונה ספר בראשית "ספר הישר": בספרי הנביאים מכונה ספר בראשית "ספר הישר" הנצי"ב מביא את דברי חז"ל האמורים, ותמה עליהם, מדוע דווקא הכינוי "ישרים" הוא שמתאים לאבות, הלוא היו בעלי תכונות נעלות רבות אחרות ?
קרא עוד...
ויאמר ה' אל אברם לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך אל הארץ אשר אראך" (י"ב, א).
קרא עוד...
ויקרא אליו מלאך ה' מן השמים...אל תשלח ידך אל הנער-
קרא עוד...
מועצת תלמידים היא קבוצת תלמידים במוסד חינוכי או לימודי,הלוקחת חלק בניהולו של המוסד.
קרא עוד...
"בפרשת השבוע אנו ממשיכים לראות כיצד עניין המשכיות הדורות, העמדת הצאצאים, קיום מצוות פריה ורביה, הוא העניין המרכזי סביבו נסוב הכול. ואנו רואים כיצד החל מהדיבור הראשון של "לך לך מארצך.. ואעשך לגוי גדול".
קרא עוד...
תאומים אבל שונים.לְיִצְחָק וּלְרִבְקָה נוֹלָדִים תְּאוֹמִים - עֵשָׂו וְיַעֲקֹב. בַּתּוֹרָה מְתֹאָר מַרְאֵהוּ הַמְּיֻחָד שֶׁל עֵשָׂו שֶׁהָיָה כֻּלּוֹ אַדְמוֹנִי, כְּשֶׁבָּגְרוּ הַיְּלָדִים מְתֹאָר גַּם הַהֶבְדֵּל בְּאָפְיָם:
קרא עוד...
בס"ד ח כסלו תשע"ג"ויצא יעקב מבאר שבע וילך חרנה"- כתב רש"י "לא היה צריך לכתוב אלא וילך יעקב חרנה, ולמה הזכיר יציאתו (פירוש- הרי אנו כבר יודעים מהיכן יצא)? אלא מגיד שיציאת צדיק מן המקום עושה רושם, שבזמן שהצדיק בעיר, הוא הודה הוא זיוה וכו
קרא עוד...
פרשת "ויגש" מביאה את שרשרת המאורעות הדרמטיים שנתחוללו בבית יעקב מימי מכירת יוסף לסיום מוצלח ומלא תקווה לעתיד טוב: בראשית הפרשה צופים אנו באחים, השבים בבושת פנים לבירה המצרית, ומשתתפים בחרדה האופפת אותם נוכח המבוי הסתום שלתוכו נקלעו שלא באשמתם, ובניסיון אחרון להבקיע מבעד למעטה הקשיחות אל לבו של יוסף פותח יהודה בנאום שכולו פיוס. בסוף הפרשה יושרו כבר ההדורים, ומשפחת יעקב השסועה זה 22 שנה התאחדה מחדש בשלווה ובביטחון במצרים הפורייה והשבעה, ככתוב בסיום פרשתנו: "וישב ישראל בארץ מצרים בארץ גושן, ויאחזו בה ויפרו וירבו מאוד".
קרא עוד...
במטרה לתת לכם הזדמנות להכיר מקרוב את העשייה החינוכית–לימודיתשלנו , אנו שמחים להזמינכם למספר מפגשים:
קרא עוד...
לאחר מות יעקב, אחי יוסף חוששים שיוסף ינקום בהם על אשר עוללו לו, ולכן הלכו אליו ואמרו לו: "אביך ציווה לפני מותו לאמור: כה תאמרו ליוסף אנא שא נא פשע אחיך וחטאתם כי רעה גמלוך ועתה שא נא לפשע עבדי אלוהי אביך" - אמר רבי שמעון בר יוחאי: גדול הוא השלום! שדיברה התורה דברי בדאות (דברים שלא היו במציאות) בשביל השלום. שאין אנו מוצאים שיעקב ציווה משהו מכל הדברים האלה שהאחים אמרו ליוסף. ואמר רבי שמעון בן גמליאל: ראה כמה דיו משתפך, וכמה קולמוסין משתברים, וכמה עורות אבודים, וכמה תינוקות מתרצעים ללמוד בתורה דבר שלא היה. ראה, כמה גדול כוח השלום!
קרא עוד...
בפרשה זו אנו פוגשים בפעם הראשונה במשה וקוראים על אירועים מתקופות שונות בחייו. בסיפור הראשון על תקופת בגרותו של משה אנו לומדים על רצונו של משה לעזור לאֶחיו, בני ישראל, ואף על נכונותו לפגוע במי שמסכן את בני עמו:
קרא עוד...
"כחצות הלילה אני יוצא בתוך מצרים"- הלשון "כחצות" מורה על "בערך", כאילו הדבר מסופק. ובמס' ברכות דף ד' ע"א מבואר שהקב"ה עצמו, כשדיבר אל משה, לא אמר לו "כחצות" אלא "בחצות", דהיינו בדיוק בחצות, כי אין אצל הקב"ה "ספק", או "בערך"; ורק משה, כשדיבר אל פרעה, לא אמר "בחצות" אלא "כחצות", דהיינו, בערך בחצות; וזאת משום שמשה חשש, שמא יטעו איצטגניני פרעה בחישוב רגע החצות, וכשיגיע הרגע לפי חשבונם ולא ימותו הבכורות, יחשבוהו לשקרן. לכן נקט "כחצות". (לימוד יומי).
קרא עוד...
שנת הלימודים תשע"ג נפתחה בתנופה אדירה ברמה החינוכית והקהילתית וביה"ס ממשיך להוות חממה חינוכית המאפשרת קשר אישי ותומך כמו במשפחה.
קרא עוד...
כְּשֶׁרָצָה הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא לָתֵת אֶת הַתּוֹרָה לְיִשְׂרָאֵל, בָּאוּ הַר תָּבוֹר וְהַר כַּרְמֶל מִקְּצֵה הָעוֹלָם. הִתְגָּאוּ וְאָמְרוּ: אָנוּ גְּבוֹהִים, עָלֵינוּ יִתֵּן הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא אֶת הַתּוֹרָה! וְדַוְקָא הַר סִינַי הִשְׁפִּיל עַצְמוֹ וְאָמַר: אֲנִי הַנָּמוּךְ מִכָּל הֶהָרִים. וּבִזְכוּת עַנְוָתוֹ נָתַן הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא עָלָיו אֶת הַתּוֹרָה. עַל פִּי בַּמִּדְבָּר רַבָּה, פָּרָשָׁה י"ג
קרא עוד...
הפרשה פותחת בדיני עבד עברי. לאחר עשרת הדברות, המהווים את עיקר היהדות וכוללים את האיסורים החמורים ביותר (איסור עבודה זרה ואיסור שפיכות דמים - רצח), היינו מצפים שפרשת משפטים תתמקד בנושאים החשובים, אולי דיני שבת, אולי דינים אחרים, אבל הפרשה מתחילה דווקא בנושא של עבד עברי.התורה רוצה להזכיר לנו כי אנו בעצמו היינו עבדים. גם בפתיחת עשרת הדברות נאמר: "אנוכי ה' אלוקיך אשר הוצאתיך מארץ מצרים מבית עבדים". עלינו לזכור את מצבנו בעבר ולדעת להתנהג ממנו לעתיד ובפרט דרך ההתיחסות לעבדים שאולי יהיו לנו. (אתר פרשת השבוע)
קרא עוד...
תקנון פורים -וממלכת לביא צהלה ושמחה

ויהי בימי ממלכת לביא השוכנת בצור הדסה כטוב חברי המועצה ביין תירוש וזפטה על הראש החליטו פה אחד שכל יום הוא מיוחד וכל הממלכה צהלה ושמחה
קרא עוד...
שְׁנֵי אֲרוֹנוֹת הָיוּ מְהַלְּכִים עִם יִשְׂרָאֵל בַּמִּדְבָּר,אֶחָד שֶׁהָיְתָה הַתּוֹרָה נְתוּנָה בְּתוֹכוֹ וְאֶחָד שֶׁהָיוּ שִׁבְרֵי הַלּוּחוֹת נְתוּנִים בְּתוֹכוֹ. זֶה שֶׁהָיְתָה הַתּוֹרָה נְתוּנָה בְּתוֹכוֹ הָיָה מֻנָּח בְּאֹהֶל מוֹעֵד, וְזֶה שֶׁהָיוּ שִׁבְרֵי הַלּוּחוֹת בְּתוֹכוֹ הָיָה נִכְנַס וְיוֹצֵא עִמָּהֶם.
קרא עוד...
מידות של ה'וַיַּעֲבֹר יְהוָה עַל-פָּנָיו, וַיִּקְרָא,יְהוָה יְהוָה, אֵל רַחוּם וְחַנּוּןאֶרֶךְ אַפַּיִם,וְרַב-חֶסֶד וֶאֱמֶת.נֹצֵר חֶסֶד לָאֲלָפִים,נֹשֵׂא עָו‍ֹן וָפֶשַׁע וְחַטָּאָה.
קרא עוד...
בפרשתנו לומדים מי היו המבצעים של למלאכת המשכן. "ובצלאל בן אורי בן חור למטה יהודה...ואתו אהליאב בן אחיסמך למטה דן..."לבצלאל היו שתי מעלות: חכמה עיונית וחכמה מעשית. בנוסף מוזכרת בפרשה עוד מעלה: "ולהורות נתן בלבו".. הייתה לו חכמה מיוחדת להדריך וללמד את האומנים האחרים. ההוראה הייתה מכל הלב וללא סייג.
קרא עוד...
"במבט שטחי על החיים, נתפסים המושגים 'עבודה' ו'שמחה' כמושגים סותרים זה את זה. הרבה אנשים עובדים, חשים שמחה ורוגע בזמן יציאתם לחופשה. דווקא כשמפסיקים לעבוד מרגישים שמחה.
קרא עוד...
בפרשת שמיני נזכרים בעלי חיים רבים: חיות, בהמות, דגים, עופות ושרצים. הפרשה עוסקת בסימני הכשרות של בעלי החיים, ובאבחנה בין בע"ח כשרים לאכילה לבין כאלה שאסירתם נאסרה ע"פ התורה. חלק מן החיות הן אותן החיות המוכרות לנו היום, ואחרות- לא.
קרא עוד...
"'ואהבת לרעך כמוך' - רבי עקיבא אומר זה כלל גדול בתורה. בן עזאי אומר 'זה ספר תולדות אדם' זה כלל גדול ממנו" (תורת כהנים על אתר).דברי רבי עקיבא ברורים. מצות אהבת הרעים היא כלל גדול,
קרא עוד...
מה כל כך מיוחד בירושלים שעיני כל העולם נשואות אליה? מדוע ירושלים מלווה את העם היהודי בחלומות, בתפילות, במאוויים, בשירה, בספרות, במדרש ובאגדה מאז היווסדה? מדוע נשמתו של כל יהודי לאורך כל הדורות נכספה לראותה?
קרא עוד...
"בחג השבועות אנו קוראים את מגילת רות. אחת הסיבות לקריאת מגילת רות אמרו חז"ל: "אמר ר' זעירא, מגילה זו אין בה לא טומאה ולא טהרה, לא איסור ולא היתר. ולמה נכתבה? ללמדך כמה שכר טוב לגומלי חסדים" (רות רבה, ב').
קרא עוד...
בלוג המנהלת
החידה השבועית
חינוך ערכי חברתי תורני
מרחבי כיתות
הנהגת הורים
תמונות
ארכיון
ארכיון תשע"ב  
ארכיון תשע"ג  
ארכיון תשע"ד  
ארכיון תשע"ה  
ארכיון תשע"ו
למידה בשעת חירום


ת.ד. 244 צור הדסה טל- 02-5337239, 02-5346423 פקס- 15325337239 דוא"ל: lavimmd@gmail.com


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS