יום ג', ל’ באב תשע”ז
דף הבית דבר המנהלת חזון בית הספר רישום לביה"ס חדר מורים
n14

צפייה חופשית לילדי החמ"ד

קרא עוד...
זוגות זוגות
קרא עוד...
לאחר שיעקב נמלט מעשו הוא נאלץ לחנות במפתיע במקום לא צפוי...
קרא עוד...
פרשת משפטים עוסקת בחלקה הראשון בענייני בין אדם לחברו – בדגש על סדרי ההתנהלות של החברה. כיצד דנים בדיני הנזיקין, בהתנהלות עם עבדים, בדיני שומרים ועוד. חז"ל מתייחסים לפתיחת הפרשה למילה "ואלה המשפטים" ומסבירים, שהסיבה שהפרשה נפתחת בוו החיבור היא, שהתורה רוצה לומר, שפרשת משפטים גם היא חלק מהתורה. כשם שדיני בין אדם למקום הם חלק מהתורה, כך גם דיני בין אדם לחברו הם חלק מהתורה.
קרא עוד...
קרא עוד...
בשעה שסיימו עם ישראל לעשות את המשכן, הביאוהו לפני משה רבינו
קרא עוד...
ספר ויקרא עוסק, ברובו, בתורת הקורבנות ובכוהנים המשרתים במשכן. יש קורבנות שהם בגדר חובה, ויש שהם רְשות – לפי רצון המקריב וצרכיו
קרא עוד...
הכרת הטוב.בהגדת הפסח אנו אומרים "לפיכך אנו חייבים להודות ולהלל" ולעומת זאת כתוב בברכת "על הניסים" של חנוכה ש"קבעום ועשאום ימים טובים בהלל והודאה". מקשה ר' אשר וייס בספרו "מנחת אשר" מה השוני בין חנוכה להגדה- שבהגדה כתוב קודם הודאה ואחר כך הלל, ובחנוכה קודם הלל ואחר כך הודאה? עונה הרב וייס, שהודאה זה על הנס הפרטי שאדם מודה לקב"ה. הלל זה פרסום הנס לאנשים.
קרא עוד...
קרא עוד...
. פרשות תזריע – מצורע נקראות ברוב השנים בשבת אחת, אבל לכאורה יש בהם דינים שונים אחת מהשנייה. פרשת תזריע מדברת על אישה שהזריעה וילדה זכר, ופרשת מצורע עוסקת בדיני צרעת.
קרא עוד...
המסע מתקיים בל"ג בעומר יש יום חופש מלימודים,מיועד לילדים עם ליווי הורים , מגיל 12 יכולים להגיע עצמאי לקבוצה מאורגנת המועצה תסדר הסעה
קרא עוד...
לֹא תִקֹּם וְלֹא תִטֹּר אֶת בְּנֵי עַמֶּךָ וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ אֲנִי ה'
קרא עוד...
לקראת סוף פרשת אֱמוֹר מופיע קובץ של חוקים שונים, ובו דינו של המקלל את האלוהים, דינו של אדם המכה אדם אחר או בהמה ועוד. בסוף הקובץ מובא עיקרון חשוב הנוגע לכל האיסורים והמצוות:
קרא עוד...
"אַחַי וְרֵעַי" מָה הַהֶבְדֵּל בֵּין אֱלֹהִים לַבָּשָׂר וָדָם? בָּשָׂר וָדָם שֶׁיֵּשׁ לוֹ קְרוֹב מִשְׁפָּחָה,
קרא עוד...
פרשת הברכות והקללות מדברת בשפה דתית שנראית לעתים רחוקה וזרה לנו אבל אם "נתרגם" אותה לעולם המשמעות שלנו, נראה שהיא מלמדת על המשמעות של חיינו בעולם. היא דורשת מאתנו לא להתחמק מהידיעה שבכל מעשה שלנו יש ממד של בחירה, מזכירה לנו את אחריותנו ומצפה שאף פעם לא נחדל ממאמצינו.
קרא עוד...
"הביאני אל בית היין, ודגלו עלי אהבה".
קרא עוד...
הנדון: השתתפות בבקר "הצעה לספר" בממ"ד "לביא" צור הדסה.
קרא עוד...
ענווה אמיתיתוְהָאִישׁ משֶׁה עָנָיו מְאד מִכּל הָאָדָם במדבר יב, ג
קרא עוד...
הישג רודף הישג במוסדות החינוך של מטה יהודה:בית הספר הממלכתי דתי 'לביא' זכה השבוע בפרס ליוזמה מחוזית בעקבות התוכנית השנתית להקניית אורח חיים בריא ופעיל * עשרות עיטורים ופרסים הוענקו השנה לבתי הספר וגני הילדים במטה יהודה * ראש המועצה דדון: "התוצאות מדברות בעד עצמן"
קרא עוד...
בלוג המנהלת
החידה השבועית
חינוך ערכי חברתי תורני
מרחבי כיתות
הנהגת הורים
תמונות
ארכיון
ארכיון תשע"ב  
ארכיון תשע"ג  
ארכיון תשע"ד  
ארכיון תשע"ה  
ארכיון תשע"ו
למידה בשעת חירום


ת.ד. 244 צור הדסה טל- 02-5337239, 02-5346423 פקס- 15325337239 דוא"ל: lavimmd@gmail.com


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS